PA Home
A.net/PA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Susquehanna Indoor Invitational
February 15th 2020 Selinsgrove, Pennsylvania, United States
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Records
Info/Results
History for 2014 Feb 14th
Results
News
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
2
2011
1
1
2010
1
1
Media for 2014
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2014 Results - Susquehanna Indoor Invitational
Feb 13th 2014, 12:09am
Attending groups
DyeStatCOLLEGE.com
Eastern Mennonite University Track and Field and Cross Country - Harrisonburg, Virginia
York College of Pennsylvania Track and Field and Cross Country - York, Pennsylvania
Elizabethtown College Track and Field and Cross Country - Elizabethtown, Pennsylvania
Tumey Timing And Data, Inc. - Bear - DE - Timing Company
Franklin and Marshall College Track and Field and Cross Country - Lancaster, Pennsylvania
Frostburg State University Track and Field and Cross Country - Frostburg, Maryland
Juniata College Track and Field and Cross Country - Huntingdon, Pennsylvania
Lebanon Valley College Track and Field and Cross Country - Annville, Pennsylvania
Salisbury University Track and Field and Cross Country - Salisbury, Maryland
Stevenson University Track and Field and Cross Country - Stevenson, Maryland
RunnerSpace.com/PA
Susquehanna University Track and Field and Cross Country - Selinsgrove, Pennsylvania
Alvernia University Track and Field and Cross Country - Reading, Pennsylvania
University Of Pittsburgh-johnstown Track & Field and Cross Country - Johnstown, Pennsylvania
Bridgewater College Track and Field and Cross Country - Bridgewater, Virginia
Unattached
Invited groups
2014
Susquehanna Indoor Invitational
2014 Results - Susquehanna Indoor Invitational
Published by
DyeStatCOLLEGE.com
Feb 13th 2014, 12:09am
Susquehanna Indoor Invitational
- Feb 14, 2014
Selinsgrove, PA, US
Timing/Results by:
Tumey Timing And Data, Inc. - Bear - DE - Tim
« Filter Results by Team: »
Alvernia
Bridgewater (VA)
Eastern Mennonite
Elizabethtown
Franklin & Marshall
Frostburg State
Juniata
Lebanon Valley
Pitt.-Johnstown
Salisbury
Stevenson
Susquehanna
Unattached
York College (PA)
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3k
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3k
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hayle, Kwane
Susquehanna
06.97
nwi
1
2
Williams, Devonte
Stevenson
07.03
nwi
1
3
Ogden, Keith
Unattached
07.18
nwi
1
4
Banta, Ryan
York College (PA
07.26
nwi
1
5
Winters, Rashan
Eastern Mennonit
07.31
nwi
1
6
Robinson, Richard
Eastern Mennonit
07.37
nwi
1
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hayle, Kwane
Susquehanna
23.05
nwi
8
2
Winters, Rashan
Eastern Mennonit
23.14
nwi
8
1
Elder, Sterlyn
Frostburg State
23.52
nwi
6
2
Jones, Ricky
York College (PA
23.52
nwi
6
1
Krell, Brad
Franklin & Marsh
23.68
nwi
7
3
Barfield, Cedric
Susquehanna
23.79
nwi
8
4
Terwilliger, Michael
Susquehanna
23.81
nwi
8
2
Ogden, Keith
Unattached
23.83
nwi
7
3
McFarlin, Scott
Alvernia
23.93
nwi
7
4
Duncan, Dave
Bridgewater (VA)
23.95
nwi
7
1
Johnson, Kevin
Lebanon Valley
24.01
nwi
4
1
Watson, Phillip
Eastern Mennonit
24.17
nwi
3
2
Osei, Alex
Franklin & Marsh
24.25
nwi
3
2
Bennett, Joseph
Lebanon Valley
24.37
nwi
4
5
Roth, Michael
Juniata
24.39
nwi
7
3
Calixte, Alex
Franklin & Marsh
24.46
nwi
6
1
Niederhofer, Nathan
Stevenson
24.47
nwi
2
1
Bah, Mohamed
Franklin & Marsh
24.52
nwi
5
2
Miller, Chris
Eastern Mennonit
24.78
nwi
5
3
Howell, William
Susquehanna
24.80
nwi
4
3
Barnes, Trenton
Juniata
24.84
nwi
5
1
Campbell, Jeremy
Susquehanna
24.86
nwi
1
4
Follety, John
York College (PA
24.86
nwi
6
5
Simpson, Dalonte
Stevenson
24.89
nwi
6
5
Gabeau, Marcus
Susquehanna
24.95
nwi
8
4
Clinchoc, Jeremiah
Alvernia
25.00
nwi
4
3
Wheeler, Londen
Eastern Mennonit
25.05
nwi
3
2
Hess, David
Elizabethtown
25.25
nwi
2
4
Pechart, Tim
York College (PA
25.40
nwi
5
3
Exley, Charlton
Juniata
25.45
nwi
2
5
Kennedy, Graeme
Elizabethtown
25.64
nwi
4
2
Pickerill, Vince
Pitt.-Johnstown
26.05
nwi
1
4
Johnson, Brooks
Susquehanna
26.12
nwi
3
4
Aspril, Kevin
Elizabethtown
26.41
nwi
2
5
Bell, Brandon
Bridgewater (VA)
26.44
nwi
3
3
Spayde, David
Juniata
27.19
nwi
1
5
Kues, Zachary
Bridgewater (VA)
27.57
nwi
2
4
Lusk, Brady
Stevenson
30.99
nwi
1
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, Ian
Frostburg State
51.06
7
2
Collins, Matthew
Frostburg State
51.24
7
1
Friend, Evan
Franklin & Marsh
52.55
5
3
Bush, Jonathan
Eastern Mennonit
52.79
7
1
Tillman, Darnell
York College (PA
52.80
6
4
Crespo, Alex
Eastern Mennonit
52.83
7
1
Johnson, Kevin
Lebanon Valley
53.01
4
2
Erford, Matt
Susquehanna
53.41
6
2
Watson, Phillip
Eastern Mennonit
53.56
5
3
Hardy, Sterling
Frostburg State
53.63
6
5
Dotson, Terry
Eastern Mennonit
53.75
7
4
Baldwin, Bryan
Elizabethtown
53.79
6
2
Generali, Leo
Franklin & Marsh
53.91
4
3
Motsko, Jeremy
Susquehanna
53.91
5
4
Pavlik, E. Reid
Lebanon Valley
54.15
5
5
Duncan, Dave
Bridgewater (VA)
54.50
6
3
Mandley, Tyler
Juniata
54.60
4
1
Nazario, Matthew
Alvernia
54.86
3
1
Mull, Ryan
Juniata
56.05
2
4
Calixte, Alex
Franklin & Marsh
56.16
4
2
Jackson, Davon
Juniata
56.54
3
1
Nguyen, Anthony
Pitt.-Johnstown
56.62
1
3
Johnson, Brooks
Susquehanna
56.98
3
2
Lloyd, Cody
Lebanon Valley
58.00
2
5
Wolbert, Jon
Elizabethtown
58.00
4
3
Kenney, William
Elizabethtown
58.42
2
4
Mendoza, Brandon
Susquehanna
58.63
3
4
Heber, Brett
Juniata
58.94
2
2
Melick, Grier
Stevenson
58.96
1
5
Bell, Brandon
Bridgewater (VA)
1:01.81
3
3
Pegg, Garrett
Stevenson
1:02.11
1
4
Kaufman, Jim
Pitt.-Johnstown
1:02.93
1
5
Donovan, Colin
Alvernia
1:04.73
2
5
Lopez, Luiz
Franklin & Marsh
1:05.30
1
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Harnish, Michael
Lebanon Valley
1:54.16
3
2
Olenginski, Luk
Franklin & Marsh
1:56.39
3
3
Goelz, Andrew
Lebanon Valley
1:57.66
3
4
Olenginski, Greg
Franklin & Marsh
1:58.53
3
5
Albaugh, Brendon
Susquehanna
1:59.03
3
6
Gonzales, James
York College (PA
1:59.51
3
7
Weikel, Sage
Susquehanna
1:59.69
3
8
Denlinger, Tyler
Eastern Mennonit
2:00.78
3
9
Thibodeaux, Alec
Eastern Mennonit
2:02.20
3
1
Johnson, Philip
Franklin & Marsh
2:03.06
2
2
Sokirniy, Petro
Juniata
2:03.16
2
3
Skavery, Justin
Susquehanna
2:03.26
2
4
Mead, Patrick
Frostburg State
2:03.56
2
10
Hughes, Cody
Alvernia
2:04.08
3
5
Eller, Adam
Franklin & Marsh
2:04.60
2
6
McFarland, Torin
Susquehanna
2:05.26
2
7
Robertson, Aaron
York College (PA
2:06.20
2
8
Rittenhouse, Abram
Bridgewater (VA)
2:06.67
2
9
Gass, Matt
Susquehanna
2:07.33
2
10
Karpinski, Jason
Salisbury
2:07.78
2
11
Hartlaub, Dylan
York College (PA
2:08.09
2
1
Alter, Nate
Juniata
2:08.22
1
12
Wheeler, Londen
Eastern Mennonit
2:08.51
2
13
Smart, Anthony
York College (PA
2:08.67
2
2
Thieck, Alexander
Susquehanna
2:08.84
1
3
Vitzthum, Alex
Stevenson
2:09.01
1
4
Krott, Jacob
Juniata
2:09.53
1
5
Elliott, Brian
Alvernia
2:09.95
1
6
Kenward, Bryan
Bridgewater (VA)
2:11.71
1
7
Pellow, Jeffrey
Lebanon Valley
2:12.39
1
8
Jessell, Josh
Juniata
2:14.57
1
9
Gacquin, Tim
Bridgewater (VA)
2:15.83
1
10
Nguyen, Anthony
Pitt.-Johnstown
2:16.35
1
11
May, Matt
Bridgewater (VA)
2:17.26
1
12
Cadman, Edward
Alvernia
2:17.33
1
13
Bialek, Thomas
Alvernia
2:18.37
1
14
Flores, Juan
Eastern Mennonit
2:24.69
1
--
Stroman, Logan
Unattached
DNF
3
Mens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stetson, Michael
York College (PA
4:26.87
3
2
Hartung, Tim
York College (PA
4:31.73
3
3
Sullivan, Scott
Susquehanna
4:32.70
3
4
Bonds, Eliott
Lebanon Valley
4:35.39
3
5
Alter, Nate
Juniata
4:35.42
3
6
Lynch, Peter
Susquehanna
4:38.40
3
7
Pawlush, Derek
Franklin & Marsh
4:39.67
3
8
Rittenhouse, Abram
Bridgewater (VA)
4:41.93
3
1
Kulis, Ian
Elizabethtown
4:42.97
2
9
Nisly, Jared
Eastern Mennonit
4:43.59
3
2
Salach, Mike
Susquehanna
4:45.09
2
3
Gacquin, Tim
Bridgewater (VA)
4:45.36
2
4
Whalen, Michael
Franklin & Marsh
4:45.51
2
5
Brown, Ian
Lebanon Valley
4:45.82
2
6
Paganelli, JT
Franklin & Marsh
4:45.84
2
7
Miceli, Brien
Franklin & Marsh
4:48.73
2
1
Krott, Jacob
Juniata
4:51.26
1
10
Sander, Christopher
York College (PA
4:53.65
3
11
Hayden, Anthony
Frostburg State
4:53.97
3
8
Flagg, Kegan
Elizabethtown
4:56.98
2
2
Ring, Jansen
Susquehanna
5:00.59
1
3
Wallace, Chase
Susquehanna
5:00.85
1
4
Mullins, Pete
Juniata
5:03.25
1
9
Zimmerman, Jonas
Bridgewater (VA)
5:04.12
2
10
Simpson, Connor
York College (PA
5:05.07
2
5
Liebsch, Nate
Elizabethtown
5:05.89
1
6
Zelesky, Kent
Juniata
5:09.40
1
7
Frost, Jeffrey
Frostburg State
5:12.98
1
8
Eastwood, Ethan
Susquehanna
5:14.02
1
9
Martin, Timothy
Eastern Mennonit
5:16.74
1
10
Jenkins, Adam
Frostburg State
5:20.67
1
11
Bowling, Joseph
Frostburg State
5:33.83
1
12
Rhoads, Deege
Stevenson
5:52.02
1
Mens 3000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crowe, Paul
Susquehanna
8:54.97
2
2
Crowe, John
Susquehanna
8:59.60
2
3
Eberhardt, Colin
Susquehanna
9:02.73
2
4
Guetzlaff, Matt
Juniata
9:04.24
2
5
Landis, Jacob
Eastern Mennonit
9:06.57
2
6
Hayes, Matthew
York College (PA
9:11.43
2
7
Murray, Wil
York College (PA
9:14.74
2
8
Eppler, Craig
York College (PA
9:19.79
2
9
Morrison, Patrick
York College (PA
9:26.11
2
10
Iovoli, Austin
Susquehanna
9:33.33
2
1
Campbell, Wyatt
Bridgewater (VA)
9:35.06
1
2
Jackson, Troy
Bridgewater (VA)
9:35.34
1
11
Isenebrg, Dan
Susquehanna
9:35.37
2
3
Brindle, Colby
Susquehanna
9:39.43
1
4
Long, Scott
Bridgewater (VA)
9:41.17
1
5
Leaman, Jordan
Eastern Mennonit
9:42.69
1
6
Nisly, Jonathan
Eastern Mennonit
9:44.26
1
7
Harrel, Mark
Susquehanna
9:46.06
1
8
Pezza, Matt
Susquehanna
9:48.51
1
9
Cachon, Xavier
Juniata
9:54.93
1
10
Cook, Robert
Eastern Mennonit
10:00.69
1
11
Hines, Jeremiah
Eastern Mennonit
10:03.00
1
12
Gehman, Ryan
Eastern Mennonit
10:03.23
1
13
McCarey, Kevin
Juniata
10:26.89
1
14
Dimond, Conor
Juniata
10:26.92
1
15
Allston, Benjamin
Frostburg State
10:54.78
1
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Robinson, Richard
Eastern Mennonit
08.65
nwi
1
2
Cox, Azariah
Eastern Mennonit
08.67
nwi
1
3
Gray, Darien
York College (PA
08.74
nwi
1
4
Etz, Brian
Susquehanna
08.89
nwi
1
5
Zeger, Jesse
Bridgewater (VA)
09.12
nwi
1
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Gray, Darien
York College (PA
08.69
nwi
4
1
Robinson, Richard
Eastern Mennonit
08.70
nwi
2
1
Cox, Azariah
Eastern Mennonit
08.84
nwi
3
2
Zeger, Jesse
Bridgewater (VA)
08.91
nwi
2
2
Etz, Brian
Susquehanna
08.94
nwi
3
1
Layng, Brian
Elizabethtown
08.95
nwi
1
3
Brady, Kevin
Elizabethtown
08.96
nwi
3
2
Zeger, Kevin
Bridgewater (VA)
08.99
nwi
4
4
Mandley, Tyler
Juniata
09.08
nwi
3
2
Almonte, A. Fernando
Lebanon Valley
09.13
nwi
1
3
Jones, Ricky
York College (PA
09.14
nwi
2
3
Honeycutt, Brody
Alvernia
09.16
nwi
1
4
Niederhofer, Nathan
Stevenson
09.20
nwi
1
3
Almonte, A. Eloy
Lebanon Valley
09.30
nwi
4
5
Clinchoc, Jeremiah
Alvernia
09.35
nwi
3
4
Melley, Kevin
Susquehanna
09.36
nwi
4
4
Roth, Michael
Juniata
09.38
nwi
2
5
McCord, Malcolm
Elizabethtown
09.51
nwi
2
5
Francillon, Devin
Frostburg State
09.75
nwi
4
6
Bayona, Joseph
Elizabethtown
10.92
nwi
3
6
Pavlik, E. Reid
Lebanon Valley
11.44
nwi
2
5
Exley, Charlton
Juniata
13.39
nwi
1
--
Lloyd, Cody
Lebanon Valley
DQ
nwi
4
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Kunz
,
Gabeau
,
Terwilli
,
Barfield
Susquehanna
1:32.84
1
2
Gray
,
Banta
,
Tillman
,
Hall
York College (PA
1:33.33
1
3
Pugh
,
Bennett
,
Almonte
,
Fronk
Lebanon Valley
1:34.32
1
4
Niederho
,
Getz
,
Simpson
,
Williams
Stevenson
1:35.84
1
5
Baldwin
,
Kennedy
,
Aspril
,
Hess
Elizabethtown
1:39.25
1
6
Barnes
,
Spayde
,
Laubach
,
Ward
Juniata
1:41.99
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Friend
,
Olengins
,
Pawlush
,
Olengins
Franklin & Marsh
3:27.00
2
2
Tillman
,
Gonzales
,
Smart
,
Banta
York College (PA
3:31.19
2
3
Gass
,
Barfield
,
Erford
,
Albaugh
Susquehanna
3:32.77
2
1
Generali
,
Bah
,
Johnson
,
Osei
Franklin & Marsh
3:35.62
1
4
McFarlin
,
Young
,
Clinchoc
,
Nazario
Alvernia
3:38.16
2
2
Almonte
,
Almonte
,
Tucker
,
Brown
Lebanon Valley
3:41.37
1
3
Mandley
,
Jackson
,
Sokirniy
,
Roth
Juniata
3:42.92
1
4
Motsko
,
Thieck
,
Mendoza
,
Sullivan
Susquehanna
3:46.14
1
5
Niederho
,
Melick
,
Simpson
,
Williams
Stevenson
3:46.53
1
5
Gacquin
,
Smith
,
Rittenho
,
Kenward
Bridgewater (VA)
3:48.91
2
6
Relay Team
Elizabethtown
3:49.43
2
6
Mull
,
Laubach
,
Hantula
,
Ward
Juniata
3:55.16
1
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Iovoli
,
McFarlan
,
Skavery
,
Weikel
Susquehanna
8:42.58
1
2
Fleming
,
Tyris
,
Corrigan
,
Pepper
York College (PA
8:56.50
1
3
Krell
,
Caccaval
,
Morris
,
Pekeshe
Franklin & Marsh
8:56.56
1
4
Hantula
,
Jessell
,
Dimond
,
McCarey
Juniata
9:02.61
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
DiPascale, Ryan
Salisbury
15.14m
(49'8)
1
2
Burkett, Dylan
Salisbury
15.07m
(49'5.25)
1
3
Schetroma, Tom
Susquehanna
14.34m
(47'0.5)
1
4
Aguilar-Gonzalez, Noe
Lebanon Valley
14.16m
(46'5.25)
1
5
Acosta, Vincent
Franklin & Marsh
14.13m
(46'4.25)
1
6
Kraft, Eddie
York College (PA
13.63m
(44'8.5)
1
7
Volz, Andrew
Salisbury
13.33m
(43'8.75)
1
8
Doster, Robert
York College (PA
13.05m
(42'9.75)
1
9
Paterno, Andrew
Juniata
12.77m
(41'10.75)
1
10
Tomlinson, Rodre
Alvernia
12.72m
(41'8.75)
1
11
Salcedo, Johnathan
Lebanon Valley
12.54m
(41'1.5)
1
12
Buckland, Curtis
Frostburg State
12.40m
(40'8)
1
13
Palescandolo, Alexander
York College (PA
11.90m
(39'0.5)
1
14
Council, Darin
Bridgewater (VA)
11.86m
(38'10.75)
1
15
Hensley, Graham
Salisbury
11.77m
(38'7.25)
1
16
Bowman, Kashaud
Frostburg State
11.61m
(38'1)
1
17
McCarron, Bob
Franklin & Marsh
11.10m
(36'5)
1
18
Doyle, Zach
Juniata
11.06m
(36'3.25)
1
19
Linde, Edward
Susquehanna
10.86m
(35'7.5)
1
20
Heizer, Jeremy
Eastern Mennonit
10.81m
(35'5.5)
1
21
Smith, Hank
Salisbury
10.72m
(35'2)
1
22
Johnson, Richard
Bridgewater (VA)
10.06m
(33'0)
1
23
Streeter, Josh
Alvernia
8.66m
(28'4.75)
1
24
Curran, Jordan
Bridgewater (VA)
8.40m
(27'6.5)
1
--
Dayhoff, Lucas
Elizabethtown
FOUL
(--)
1
--
Emery, Dillon
Alvernia
FOUL
(--)
1
--
Kidhardt, Steve
Juniata
FOUL
(--)
1
--
Burriss, Donovan
Frostburg State
FOUL
(--)
1
Mens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dayhoff, Lucas
Elizabethtown
15.76m
(51'8.25)
1
2
Burkett, Dylan
Salisbury
15.40m
(50'6.25)
1
3
Beauford, Terez
York College (PA
14.95m
(49'0.5)
1
4
Jordan, Jeff
Salisbury
14.56m
(47'9)
1
5
Salcedo, Johnathan
Lebanon Valley
13.83m
(45'4.25)
1
6
Gavin, Dylan
Susquehanna
13.80m
(45'3.25)
1
7
Likins, Carlos
Salisbury
13.66m
(44'9.75)
1
8
Aponte, Alexander
York College (PA
13.43m
(44'0.5)
1
9
Novalin, Anderson
Lebanon Valley
13.41m
(43'11.75)
1
10
Streeter, Josh
Alvernia
12.99m
(42'7.25)
1
11
Landgraf, Seth
Susquehanna
12.96m
(42'6)
1
12
Emery, Dillon
Alvernia
11.67m
(38'3.25)
1
13
Kidhardt, Steve
Juniata
11.48m
(37'7.75)
1
13
Broussoul, Yves Patrick
Frostburg State
11.48m
(37'7.75)
1
15
Shetrom, Jesse
Lebanon Valley
11.47m
(37'7.5)
1
16
Lavelle, Garrett
Juniata
11.36m
(37'3)
1
17
O'Brien, Ian
York College (PA
11.00m
(36'1)
1
18
Doyle, Zach
Juniata
10.26m
(33'7.75)
1
19
Terzulli, Nicholas
Frostburg State
9.25m
(30'4)
1
20
Whitt, Bronson
Alvernia
9.22m
(30'2.75)
1
21
Husar, Dallas
Susquehanna
9.21m
(30'2.5)
1
22
Oelschlaeger, Keith
Frostburg State
9.20m
(30'2)
1
23
Curran, Jordan
Bridgewater (VA)
9.14m
(29'11.75)
1
24
Johnson, Richard
Bridgewater (VA)
8.86m
(29'0.75)
1
25
Kozloski, Ryan
Franklin & Marsh
6.50m
(21'3.75)
1
--
Linde, Edward
Susquehanna
FOUL
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vrolijk, Drew
Eastern Mennonit
1.93m
(6'3.75)
1
2
Etz, Brian
Susquehanna
1.83m
(6'0)
1
3
Bailey, Trey
Susquehanna
1.83m
(6'0)
1
4
Campbell, Jeremy
Susquehanna
1.83m
(6'0)
1
5
Bennett, Joseph
Lebanon Valley
1.78m
(5'10)
1
5
Kenward, Bryan
Bridgewater (VA)
1.78m
(5'10)
1
7
Uzamere, Teddy
Franklin & Marsh
1.78m
(5'10)
1
8
Zeger, Jesse
Bridgewater (VA)
1.72m
(5'7.5)
1
--
Larison, Fred
Pitt.-Johnstown
NH
(--)
1
--
Clinchoc, Jeremiah
Alvernia
NH
(--)
1
--
May, Matt
Bridgewater (VA)
NH
(--)
1
--
Herr, Justin
Juniata
NH
(--)
1
--
Nedyalkov, Tihormir
Franklin & Marsh
NH
(--)
1
--
Layng, Brian
Elizabethtown
NH
(--)
1
--
Tucker, Nicholas
Lebanon Valley
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pugh, Mickeal
Lebanon Valley
6.60m
(21'7.75)
nwi
1
2
Young, Brandon
Alvernia
6.41m
(21'0.25)
nwi
1
3
Tucker, Nicholas
Lebanon Valley
6.12m
(20'0.75)
nwi
1
4
Fromell, Nicholas
Franklin & Marsh
6.09m
(19'11.75)
nwi
1
5
Sarver, Andrew
York College (PA
6.01m
(19'8.5)
nwi
1
6
Brady, Kevin
Elizabethtown
6.00m
(19'8)
nwi
1
7
Wilburn, Mark
Frostburg State
5.90m
(19'4.25)
nwi
1
8
Vessels, Stefan
Bridgewater (VA)
5.89m
(19'3.75)
nwi
1
9
Honeycutt, Brody
Alvernia
5.69m
(18'8)
nwi
1
10
Barfield, Cedric
Susquehanna
5.56m
(18'2.75)
nwi
1
11
Lalli, Joe
York College (PA
5.55m
(18'2.5)
nwi
1
12
Hall, Sebastian
York College (PA
5.51m
(18'0.75)
nwi
1
13
Swierzewski, Greg
Susquehanna
5.49m
(18'0)
nwi
1
14
Pickerill, Vince
Pitt.-Johnstown
5.42m
(17'9.25)
nwi
1
15
Germ, Ben
Pitt.-Johnstown
5.36m
(17'7)
nwi
1
16
Aremu, Leonard
Susquehanna
5.32m
(17'5.25)
nwi
1
17
Chambers, Terrence
Bridgewater (VA)
5.31m
(17'5)
nwi
1
18
Howell, William
Susquehanna
5.15m
(16'10.75)
nwi
1
19
Cultrera, Matthew
Susquehanna
5.06m
(16'7)
nwi
1
20
Fureman, Jonathan
Lebanon Valley
5.01m
(16'5)
nwi
1
21
Larison, Fred
Pitt.-Johnstown
4.94m
(16'2.25)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Young, Brandon
Alvernia
13.57m
(44'6.25)
nwi
1
2
Fromell, Nicholas
Franklin & Marsh
13.33m
(43'8.75)
nwi
1
3
Council, Darin
Bridgewater (VA)
13.30m
(43'7.5)
nwi
1
4
Pugh, Mickeal
Lebanon Valley
13.00m
(42'7.75)
nwi
1
5
Gray, Darien
York College (PA
12.87m
(42'2.5)
nwi
1
6
Sarver, Andrew
York College (PA
12.55m
(41'2)
nwi
1
7
Zeger, Kevin
Bridgewater (VA)
12.52m
(41'0.75)
nwi
1
8
Cultrera, Matthew
Susquehanna
12.25m
(40'2.25)
nwi
1
9
Wilburn, Mark
Frostburg State
12.17m
(39'11)
nwi
1
10
Kozloski, Ryan
Franklin & Marsh
12.08m
(39'7.5)
nwi
1
11
Herr, Justin
Juniata
12.05m
(39'6.25)
nwi
1
12
Crespo, Alex
Eastern Mennonit
12.04m
(39'6)
nwi
1
13
Bailey, Trey
Susquehanna
11.93m
(39'1.5)
nwi
1
14
Lalli, Joe
York College (PA
11.88m
(38'11.5)
nwi
1
15
Terwilliger, Michael
Susquehanna
11.68m
(38'3.75)
nwi
1
16
Pickerill, Vince
Pitt.-Johnstown
11.45m
(37'6.75)
nwi
1
17
Skyers, Shane
Stevenson
11.32m
(37'1.5)
nwi
1
18
Chambers, Terrence
Bridgewater (VA)
11.13m
(36'6)
nwi
1
19
Germ, Ben
Pitt.-Johnstown
11.08m
(36'4)
nwi
1
20
Uzamere, Teddy
Franklin & Marsh
11.00m
(36'1)
nwi
1
--
Swierzewski, Greg
Susquehanna
FOUL
(--)
nwi
1
--
Almonte, A. Eloy
Lebanon Valley
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mullikin, Kale
Unattached
4.40m
(14'5)
1
2
Brady, Kevin
Elizabethtown
4.25m
(13'11.25)
1
3
Martin, Andrew
Alvernia
4.25m
(13'11.25)
1
4
White, Jason
Salisbury
4.10m
(13'5.25)
1
5
Gingrich, Deryk
Lebanon Valley
4.10m
(13'5.25)
1
6
Terwilliger, Michael
Susquehanna
3.95m
(12'11.5)
1
7
DeLuca, Jack
Susquehanna
3.95m
(12'11.5)
1
8
Layng, Brian
Elizabethtown
3.80m
(12'5.5)
1
10
Trainer, Tyler
Salisbury
3.65m
(11'11.5)
1
11
Lloyd, Cody
Lebanon Valley
3.65m
(11'11.5)
1
12
Hemminger, JR
Juniata
3.65m
(11'11.5)
1
9
Bellott, Seth
Alvernia
3.65m
(11'11.5)
1
13
Bayona, Joseph
Elizabethtown
3.50m
(11'5.75)
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mitchell, Jasmine
Susquehanna
08.05
nwi
1
2
Jones, Bria
York College (PA
08.12
nwi
1
3
Wanner, Heather
Alvernia
08.13
nwi
1
4
Braungard, Ashley
Lebanon Valley
08.14
nwi
1
5
Detweiler, Kelsey
Elizabethtown
08.18
nwi
1
6
Alguire, Gabrielle
Susquehanna
08.41
nwi
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Mitchell, Jasmine
Susquehanna
07.99
nwi
3
1
Wanner, Heather
Alvernia
08.19
nwi
4
1
Jones, Bria
York College (PA
08.38
nwi
2
2
Detweiler, Kelsey
Elizabethtown
08.40
nwi
2
1
Braungard, Ashley
Lebanon Valley
08.42
nwi
1
2
Alguire, Gabrielle
Susquehanna
08.47
nwi
4
3
Paulemont, Manouchka
Susquehanna
08.57
nwi
4
2
Hill, Monee
Stevenson
08.64
nwi
3
3
Johnson, Ta-Niyia
Pitt.-Johnstown
08.69
nwi
3
2
Edwards, Evelyn
Juniata
08.72
nwi
1
4
Pingatore, Caitlyn
Juniata
08.73
nwi
4
3
Perehinec, Shalen
Juniata
08.78
nwi
2
4
Tatum, Russia
Frostburg State
08.78
nwi
3
4
Montero, Rosalyn
Bridgewater (VA)
08.79
nwi
2
5
Samuels, Denese
Stevenson
08.86
nwi
4
5
Erskine, Jadzia
Susquehanna
08.87
nwi
3
5
Antensteiner, Ines
Lebanon Valley
08.88
nwi
2
3
Zylka, Jackie
Elizabethtown
08.98
nwi
1
6
Bridge, Courtney
Pitt.-Johnstown
09.06
nwi
2
6
McSwain, Jazmine
Stevenson
09.17
nwi
3
4
Meza-Cooper, Valerie
Eastern Mennonit
09.24
nwi
1
5
Borg, Rebecca
Eastern Mennonit
09.61
nwi
1
6
Ireland, Rebekah
Lebanon Valley
09.91
nwi
4
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wanner, Heather
Alvernia
26.61
nwi
7
2
Mitchell, Jasmine
Susquehanna
26.72
nwi
7
3
Bendit, Olivia
Franklin & Marsh
27.41
nwi
7
4
Pryor, Paula
Juniata
27.74
nwi
7
5
Detweiler, Kelsey
Elizabethtown
27.79
nwi
7
1
Greenberg, Samantha
Franklin & Marsh
28.45
nwi
6
1
Johnson, Ta-Niyia
Pitt.-Johnstown
28.58
nwi
1
1
Guy, Elizabeth
Susquehanna
28.89
nwi
3
1
Edwards, Evelyn
Juniata
28.92
nwi
5
2
Perdue, Brooke
Bridgewater (VA)
29.04
nwi
6
3
Paulemont, Manouchka
Susquehanna
29.08
nwi
6
2
Rice, Courtney
York College (PA
29.33
nwi
5
1
Hill, Monee
Stevenson
29.48
nwi
4
3
Underkofler, Ashley
Elizabethtown
29.65
nwi
5
1
Samuels, Denese
Stevenson
29.70
nwi
2
2
Erskine, Jadzia
Susquehanna
29.78
nwi
3
2
Walmer, Samantha
Franklin & Marsh
30.03
nwi
4
3
Montero, Rosalyn
Bridgewater (VA)
30.16
nwi
3
4
Zylka, Jackie
Elizabethtown
30.19
nwi
5
2
Tatum, Russia
Frostburg State
30.23
nwi
2
4
Mauer, Annese
Lebanon Valley
30.65
nwi
6
3
Swisher, Rebecca
Franklin & Marsh
30.66
nwi
4
5
Sarver, Christina
York College (PA
30.82
nwi
6
3
Gaines, Erin
Juniata
31.17
nwi
2
4
Meza-Cooper, Valerie
Eastern Mennonit
31.22
nwi
4
5
Borg, Rebecca
Eastern Mennonit
31.66
nwi
4
4
Jones, Kendra
York College (PA
31.70
nwi
3
2
Monico, Stephanie
Lebanon Valley
31.78
nwi
1
5
Hontz, Shelby
Alvernia
32.06
nwi
3
4
Grauer, Lauren
Lebanon Valley
32.30
nwi
2
3
McSwain, Jazmine
Stevenson
33.04
nwi
1
4
Saldana Rivera, Katherin
Susquehanna
34.37
nwi
1
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pryor, Paula
Juniata
1:01.59
3
2
Bendit, Olivia
Franklin & Marsh
1:04.14
3
3
O'Hara, Kathyrn
Lebanon Valley
1:05.87
3
1
Rice, Courtney
York College (PA
1:07.05
2
1
Harold, Jen
Pitt.-Johnstown
1:08.08
1
2
Proctor, Valarie
Frostburg State
1:08.49
2
3
Ngo, Victoria
Franklin & Marsh
1:08.85
2
2
Hilfrank, Kimberly
Franklin & Marsh
1:08.97
1
4
Reed, Mallory
Franklin & Marsh
1:09.15
2
3
Spear, Amber
Pitt.-Johnstown
1:12.43
1
5
Bridges, Britney
Juniata
1:13.94
2
4
Tribble, Surmaria
Stevenson
1:15.55
1
5
Saldana Rivera, Katherin
Susquehanna
1:19.16
1
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adams, Cynthia
Lebanon Valley
2:16.60
3
2
Woods, Katrina
Juniata
2:26.71
3
3
Alleva, Laura
Susquehanna
2:27.16
3
4
Schorr, Rebecca
Pitt.-Johnstown
2:28.67
3
1
Parker, Erin
Bridgewater (VA)
2:31.57
2
2
Quinto, Casey
Elizabethtown
2:32.06
2
5
Delany, Caroline
York College (PA
2:33.70
3
3
Crist, Maria
Bridgewater (VA)
2:34.16
2
6
Schirch, Juni
Eastern Mennonit
2:34.82
3
4
Verruni, Gabby
Susquehanna
2:34.91
2
5
Patterson, Hannah
Eastern Mennonit
2:36.25
2
6
Fogelsanger, Kasey
York College (PA
2:37.53
2
7
Brown, Christanna
Alvernia
2:37.85
2
8
Johnson, Lauren
Bridgewater (VA)
2:40.22
2
1
Dorey-Stein, Caroline
Franklin & Marsh
2:41.43
1
2
Stander, Brielle
Franklin & Marsh
2:43.70
1
9
Duran, Jecenia
Juniata
2:43.94
2
3
Banks, Emily
Lebanon Valley
2:43.95
1
4
Muir, Caroline
Franklin & Marsh
2:46.21
1
5
Allston, Bryn
Frostburg State
2:46.29
1
6
Wolf, Emily
Juniata
2:46.58
1
7
Streleckis, Tina Marie
Alvernia
2:47.05
1
8
Lawlor, Abby
Franklin & Marsh
3:02.54
1
9
Whorton, Allison
Frostburg State
3:09.02
1
--
Braungard, Ashley
Lebanon Valley
DNF
3
--
Cronise, Emily
York College (PA
DNF
3
Womens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
West, Ashley
Susquehanna
5:08.73
2
2
Woods, Katrina
Juniata
5:10.79
2
3
Delany, Caroline
York College (PA
5:17.34
2
4
Chappell-Dick, Hannah
Eastern Mennonit
5:28.66
2
5
Dougherty, Keirnan
Susquehanna
5:35.82
2
6
Fogelsanger, Kasey
York College (PA
5:37.58
2
7
Bachman, Rachel
Susquehanna
5:38.02
2
8
Johnson, Lauren
Bridgewater (VA)
5:41.78
2
9
Roberts, Jenna
York College (PA
5:45.80
2
10
Jones, Hannah
Lebanon Valley
5:47.76
2
11
Cousins, Alyssa
Juniata
5:49.17
2
1
Kriskewic, Allison
Susquehanna
5:54.69
1
2
Albert, Marissa
Pitt.-Johnstown
5:58.12
1
12
White, Emily
Lebanon Valley
5:59.79
2
3
Yankelevich, Gabrielle
Elizabethtown
6:00.33
1
13
Eyler, Rachel
Lebanon Valley
6:03.37
2
4
Peterman, Sasha
Pitt.-Johnstown
6:05.02
1
5
Wolf, Emily
Juniata
6:06.15
1
6
Vasiliu, Nicole
Lebanon Valley
6:06.31
1
14
Peterson, Courtney
Juniata
6:10.83
2
7
Zarzaca, Samantha
Elizabethtown
6:15.45
1
8
Gallagher, KeriAnne
Bridgewater (VA)
6:19.01
1
9
Foreman, Lexi
Frostburg State
6:22.60
1
10
Taylor, Alyssa
Franklin & Marsh
6:23.84
1
11
Maher, Gabriel
Frostburg State
6:25.87
1
12
Novak, Kayla
Elizabethtown
6:26.54
1
13
Kearney, Caroline
Franklin & Marsh
6:37.18
1
14
Mingora, Elena
Pitt.-Johnstown
7:19.76
1
Womens 3000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dillman, Alicia
York College (PA
11:20.33
1
2
Stevko, Andrea
Alvernia
11:34.49
1
3
Cody, Eileen
Elizabethtown
11:40.44
1
4
Cannon, Kathleen
York College (PA
11:41.58
1
5
Cousins, Alyssa
Juniata
11:49.82
1
6
Rittenhouse, Krista
Eastern Mennonit
11:56.31
1
7
Daley, Rachel
Susquehanna
11:59.52
1
8
Siermine, Nicolette
Elizabethtown
12:00.68
1
9
Cullum, Sarah
Bridgewater (VA)
12:01.89
1
10
Delosier, Lyndsie
Bridgewater (VA)
12:03.07
1
11
Quinn, Erin
Bridgewater (VA)
12:03.48
1
12
Danaher, Patty
Eastern Mennonit
12:14.56
1
13
Bower, Stephanie
York College (PA
12:15.53
1
14
Reagan, Abby
York College (PA
12:25.98
1
15
Hendricks, Lauren
Susquehanna
12:41.84
1
16
Love, Jessica
Franklin & Marsh
12:43.27
1
17
Ruppert, Mylen
Alvernia
13:38.59
1
18
Cappiello, Jamie
Alvernia
13:50.88
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Walmer, Samantha
Franklin & Marsh
09.92
nwi
1
2
Greenberg, Samantha
Franklin & Marsh
10.02
nwi
1
3
Nagy, Jennifer
Susquehanna
10.21
nwi
1
4
Calderone, Laura
Lebanon Valley
10.59
nwi
1
5
Sarver, Christina
York College (PA
10.69
nwi
1
6
Gaines, Erin
Juniata
12.16
nwi
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Walmer, Samantha
Franklin & Marsh
09.93
nwi
3
1
Nagy, Jennifer
Susquehanna
10.07
nwi
2
2
Greenberg, Samantha
Franklin & Marsh
10.24
nwi
2
1
Calderone, Laura
Lebanon Valley
10.45
nwi
1
3
Gaines, Erin
Juniata
11.00
nwi
2
2
Sarver, Christina
York College (PA
11.10
nwi
3
4
McSwain, Jazmine
Stevenson
11.14
nwi
2
2
Ireland, Rebekah
Lebanon Valley
11.39
nwi
1
3
Grauer, Lauren
Lebanon Valley
11.57
nwi
3
3
Jones, Kendra
York College (PA
11.76
nwi
1
4
Mauer, Annese
Lebanon Valley
12.58
nwi
3
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Sermsuwa
,
Tims
,
Alguire
,
Mitchell
Susquehanna
1:52.60
1
2
Pingator
,
Perehine
,
Bridges
,
Duran
Juniata
2:00.06
1
3
Detweile
,
Slater
,
Underkof
,
Zylka
Elizabethtown
2:00.39
1
--
Samuels
,
McSwain
,
Tiller
,
Hill
Stevenson
DQ
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Tims
,
Alleva
,
Verruni
,
West
Susquehanna
4:21.84
1
2
Cronise
,
Delany
,
Fogelsan
,
Roberts
York College (PA
4:24.78
1
3
Zylka
,
Slater
,
Dearie
,
Underkof
Elizabethtown
4:26.29
1
4
Edwards
,
Pingator
,
Perehine
,
Pryor
Juniata
4:27.03
1
5
Stramara
,
O'Hara
,
Samper
,
Stockdal
Lebanon Valley
4:30.29
1
6
Crist
,
Mellman
,
Parker
,
Delosier
Bridgewater (VA)
4:36.09
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hilfrank
,
Ngo
,
Reed
,
Weiss
Franklin & Marsh
10:18.35
1
2
Stockdal
,
Keich
,
Rees
,
Samper
Lebanon Valley
10:22.06
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smolka, Mariah
Lebanon Valley
12.55m
(41'2)
1
2
Jackson, Maya
Franklin & Marsh
12.29m
(40'3.75)
1
3
Weaver, Cameron
Susquehanna
12.09m
(39'7.75)
1
4
Meneghin, Livia
Franklin & Marsh
11.60m
(38'0.5)
1
5
Beaver, Chelsey
Juniata
11.10m
(36'5)
1
6
Kroszner, Eileen
Elizabethtown
10.80m
(35'5)
1
7
Rhodes, Abbey
York College (PA
10.75m
(35'3)
1
8
Thomas, Tia
Alvernia
10.61m
(34'9.5)
1
9
Porter, Amanda
Elizabethtown
10.55m
(34'7.25)
1
10
Mangold, Sadie
Salisbury
10.09m
(33'1)
1
11
Seiber, Taylor
Lebanon Valley
10.05m
(32'11.5)
1
12
Broscious, Renea
Susquehanna
9.73m
(31'11)
1
13
Mackey, Amanda
York College (PA
9.43m
(30'11.25)
1
14
Forte, Kate
Salisbury
9.33m
(30'7.25)
1
15
Monico, Stephanie
Lebanon Valley
8.67m
(28'5.25)
1
16
Korsen, Rebecca
Elizabethtown
8.43m
(27'7.75)
1
17
Hoffer, Molly
York College (PA
8.25m
(27'0.75)
1
18
Guerrieri, Kayla
Alvernia
8.11m
(26'7.25)
1
19
Swank, Larissa
Pitt.-Johnstown
8.07m
(26'5.5)
1
20
Cancel, Tiffany
Frostburg State
7.86m
(25'9.25)
1
21
Borg, Rebecca
Eastern Mennonit
7.62m
(25'0)
1
22
Streleckis, Tina Marie
Alvernia
7.61m
(24'11.5)
1
23
Cooke, Tierra
Frostburg State
6.96m
(22'10)
1
Womens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smolka, Mariah
Lebanon Valley
14.16m
(46'5.25)
1
2
Bane, Alyssa
Eastern Mennonit
13.54m
(44'5)
1
3
Mangold, Sadie
Salisbury
13.04m
(42'9.25)
1
4
Weaver, Cameron
Susquehanna
12.65m
(41'6)
1
5
Kroszner, Eileen
Elizabethtown
11.95m
(39'2.25)
1
6
Beaver, Chelsey
Juniata
11.52m
(37'9.5)
1
7
Forte, Kate
Salisbury
11.10m
(36'5)
1
8
Guerrieri, Kayla
Alvernia
10.44m
(34'3)
1
9
Swank, Larissa
Pitt.-Johnstown
10.36m
(33'11.75)
1
10
Yealy, Morgan
Lebanon Valley
10.29m
(33'9)
1
11
Seiber, Taylor
Lebanon Valley
10.18m
(33'4.75)
1
12
Porter, Amanda
Elizabethtown
9.98m
(32'8.75)
1
13
Cooke, Tierra
Frostburg State
9.82m
(32'2.5)
1
14
Cunningham, Chryssie
Bridgewater (VA)
9.58m
(31'5)
1
15
Rhodes, Abbey
York College (PA
8.54m
(28'0)
1
16
Korsen, Rebecca
Elizabethtown
5.66m
(18'6.75)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carroll, Morgan
Frostburg State
1.57m
(5'1.75)
1
2
Jendrezewski, Olivia
Lebanon Valley
1.57m
(5'1.75)
1
3
Fisher, Katelyn
Juniata
1.52m
(4'11.75)
1
4
Loranger, Monica
Elizabethtown
1.52m
(4'11.75)
1
5
Kersey, Brittany
Bridgewater (VA)
1.47m
(4'9.75)
1
6
Umberger, Rachel
Franklin & Marsh
1.47m
(4'9.75)
1
7
Greenberg, Samantha
Franklin & Marsh
1.47m
(4'9.75)
1
--
Tims, Jennifer
Susquehanna
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gomerez, Ana
Frostburg State
5.02m
(16'5.5)
nwi
1
2
Jendrezewski, Olivia
Lebanon Valley
4.95m
(16'2.75)
nwi
1
3
Sellers, Alissa
Juniata
4.83m
(15'10)
nwi
1
4
Tims, Jennifer
Susquehanna
4.80m
(15'8.75)
nwi
1
5
Mangano, Dana
York College (PA
4.73m
(15'6)
nwi
1
5
Mauer, Annese
Lebanon Valley
4.73m
(15'6)
nwi
1
7
Greenberg, Samantha
Franklin & Marsh
4.63m
(15'2.25)
nwi
1
8
Enarusai, Erica
Pitt.-Johnstown
4.38m
(14'4.25)
nwi
1
9
Conley, Megan
Bridgewater (VA)
4.28m
(14'0.5)
nwi
1
10
Monico, Stephanie
Lebanon Valley
3.25m
(10'7.75)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sermsuwan, Thanida
Susquehanna
10.83m
(35'6.25)
nwi
1
2
Gray, Morgan
Franklin & Marsh
10.63m
(34'10.5)
nwi
1
3
Enarusai, Erica
Pitt.-Johnstown
10.57m
(34'8)
nwi
1
4
Jendrezewski, Olivia
Lebanon Valley
10.40m
(34'1.25)
nwi
1
5
Tims, Jennifer
Susquehanna
10.28m
(33'8.5)
nwi
1
6
Gomerez, Ana
Frostburg State
10.00m
(32'9.5)
nwi
1
7
Stramara, Tori
Lebanon Valley
9.84m
(32'3.25)
nwi
1
8
Pugh, Ashleigh
Bridgewater (VA)
9.77m
(32'0.5)
nwi
1
9
Garber, Erica
Eastern Mennonit
9.43m
(30'11.25)
nwi
1
10
Conley, Megan
Bridgewater (VA)
9.28m
(30'5.25)
nwi
1
11
Mangano, Dana
York College (PA
9.27m
(30'4.75)
nwi
1
12
Grauer, Lauren
Lebanon Valley
8.72m
(28'7.25)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Swisher, Rebecca
Franklin & Marsh
3.49m
(11'5.25)
1
2
Loranger, Monica
Elizabethtown
3.19m
(10'5.5)
1
3
Scales, Julie
Susquehanna
3.04m
(9'11.5)
1
4
Parker, Erin
Bridgewater (VA)
2.89m
(9'5.75)
1
5
Verdel, Bridget
Alvernia
2.89m
(9'5.75)
1
6
Gerhold, Erika
Salisbury
2.74m
(8'11.75)
1
7
Gompers, Nancy
Salisbury
2.74m
(8'11.75)
1
8
Gallagher, KeriAnne
Bridgewater (VA)
2.45m
(8'0.25)
1
9
Hontz, Shelby
Alvernia
2.45m
(8'0.25)
1
--
McIntire, Jessica
York College (PA
NH
(--)
1
--
Stivale, Brittany
Franklin & Marsh
NH
(--)
1
--
Perdue, Brooke
Bridgewater (VA)
NH
(--)
1
--
Rosenberger, Abigail
Juniata
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
19874 views
Post to:
Post as:
Post
3 shares:
Susquehanna Indoor Invitational
,
DyeStatCOLLEGE.com
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Susquehanna Indoor Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
2
2011
1
1
2010
1
1
Show 7 more
Hashtags
#susquehanna
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!